Udumbara çiçeği nedir? Udumbara çiçeği efsanesi hakkında
Udumbara çiçeği nedir? Udumbara çiçeği efsanesi hakkında

Udumbara çiçeği nedir? Udumbara çiçeği efsanesi hakkında

Udumbara çiçeğinin Çanakkale’de görüldüğü iddia edilmesinin ardından sosyal medyada udumbara çiçeği efsanesi konuşulmaya başlandı. Peki, udumbara çiçeği efsanesi nedir?

UDUMBARA ÇİÇEĞİ EFSANESİ NEDİR?

3000 yılda bir çiçek açtığı söylenen nadir bir efsanevi çiçek, birçok insan dünyanın birçok farklı noktasında mistik Udumbara çiçeği gördükten sonra dünyanın dikkatini çekti.

Bu minik ve muhteşem çiçek sadece 1 mm çapındadır, bu yüzden lens büyütmeden fark etmek gerçekten zordur. Ama sonunda çiçek açtığında, tüm alanı dolduran tatlı ve farklı bir sandal ağacı kokusu atlıyor!

Bu hassas güzelliği kaçırmamak zor.

Udumbara çiçeği nedir? Udumbara çiçeği efsanesi hakkında
Udumbara çiçeği nedir? Udumbara çiçeği efsanesi hakkında

Sanskrit dilinde “gökten uğurlu bir çiçek” anlamına gelen Udumbara çiçeği, dünyadaki en nadir çiçeklerden biridir.

Ancak son zamanlarda, değerli çiçek, gerçekten garip yerlerde büyüyen dünya çapında birçok kişi tarafından tespit edildi!

Çin’in kuzeydoğu Liaoning Eyaletinden bir çiftçi olan Bay Ding, bahçesindeki metal bir boru üzerinde büyüyen özel çiçeği gördü. Daha sonra aynı yerde 38 çiçek çiçek açtı.

Ve 2007 yılında Tayvan’da birden fazla bitki görüldüğünde, yerel sakinlerin çoğu Udumbara’yı “uğurlu bir işaret” olarak gördü.

Taipei merkezli bir sanatçı olan Chen Guodong, evinde filizlenen güzellikleri keşfettiğinde bunun bir “mucize” olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Çok küçükler, mikroskop olmadan onları tespit etmek zor, ancak kokuları tüm balkonu dolduruyor” dedi.

Bu arada, 2010 yılında Lushan dağından Miao Wei adında bir Çinli rahibe, çamaşır makinesinin arkasında bir demet buldu!

Ertesi gün evi tatlı bir koku ile dolduğunda çok mutlu oldu.

Ancak en ilgi çeken yakın tarihli manzara, 1997 yılında Udumbara çiçeklerinin bir Buda heykelinin alnında çiçek açtığı Seul, Chonggye-sa Tapınağı’nda yapıldı. Her yerden!

Nadir beyaz çiçeklerin ortaya çıkmasının kraliyet kralının gelişini işaret ettiği söylenir ve Udumbara’nın en son kaydedildiği tarih, eski kutsal yazılara göre tarihi Gautama Buddha’nın doğumundan önceydi. İnanılmaz!

Birçok insan bu nadir olayı belgelemiştir, ancak çiçeklerin yeşil lacewing böceğin yumurtaları olduğunu söyleyen insanlar da vardır.

Ancak, ikisi arasındaki fark çok açık ve basittir. Böcek yumurtalarının larvalar yumurtadan çıktıktan sonra bozulduğu ve solduğu iyi bilinen bir bilim gerçeğidir, ancak bu mistik çiçekler uzun süre bozulmaz; aksine, büyürler ve çiçek açarlar, sonunda eşsiz kokularını etrafa yayarlar ve uzun ömürlüdürler – bazı udumbara çiçekleri bir yıla kadar çiçek açar.

About admin

Check Also

Temmuz ayında Netflix’te yayınlanacak dizi ve filmler

Temmuz ayında Netflix’te yayınlanacak dizi ve filmler

İnternet üzerinden sinema filmi ve dizi film içeriği sunan Netflix, temmuz ayında birbirinden iddialı yapımları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir