Trump hasta mı? Son görüntüleri gündem oldu
Trump hasta mı? Son görüntüleri gündem oldu

Trump hasta mı? Son görüntüleri gündem oldu

ABD Başkanı Donald Trump’ın cumartesi günü West Point Askeri Okulu’ndaki mezuniyet töreninde konuştuktan sonra sahneden inmekte zorlanmasının ardından sağlık durumu ile ilgili soru işaretleri tekrar gündeme geldi.

Trump’ın konuşma yaptığı sırada elindeki bardağı ağzına götürmekte zorlandığı görülmüştü. Daha sonra ABD liderinin sahneden inmek için üzerinde yürüdüğü rampada zor anlar yaşadığı, küçük adımlar attığı görüldü. Trump’a bir asker eşlik etti.

Trump, görüntülerden sonra yapılan yorumlarla ilgili bir tweet atarak, “West Point’teki konuşmamdan sonra üzerinde yürüdüğüm rampa çok dik ve uzundu. Ayrıca tutunacak yerleri yoktu ve çok kaygandı. Yapmak isteyeceğim son şey ‘düşmek’ ve Yalancı Medyayı eğlendirmek. Sonlara doğru çok hızlandım. Momentum!” yazdı.

New York Times ise, olayın ardından ABD liderinin geçen sene aniden bir hastaneye götürüldüğünü hatırlattı.

Trump’ın Walter Reed Ulusal Ordu Sağlık Merkezi’ne “yıllık kontrolünü erken yaptırmak” için gittiği belirtilmişti.

Beyaz Saray doktoru da Başkan’ın bu yılki check-up’ıyla ilgili açıklamada bulunurken sadece tansiyon ve hidroksiklorikin kullanımından söz etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın rutin kontrol sonucunda yayımlanan son sağlık raporunda “sağlıklı” olduğu belirtilmişti.

Beyaz Saray Başhekimi Sean Conley’in Kasım 2019- Nisan 2020 döneminde Trump’ın rutin sağlık kontrolüne ilişkin yazdığı rapor, Beyaz Saray tarafından yayımlanmıştı.

Rapora göre, Trump’ın sağlık geçmişinde ciddi bir değişiklik olmazken Trump “sağlıklı” kalmayı sürdürdü.

Ayrıca Trump’ın yeni tip koronavirüs salgını döneminde sıklıkla test yaptırdığı ve “önlem amaçlı”, hidroksiklorokin ilacı yanında çinko ve D vitamini takviyesi aldığı ve bu dönemde herhangi bir yan etkiye rastlanmadığı kaydedildi. Trump’ın günlük Aspirin kullandığı da raporda yer aldı.

ABD Başkanı Trump’ın düzenli olarak kolesterol düzenlemeye ve kalp krizi riskini düşürmeye yarayan “Rosuvastatin” ve “iyi huylu prostat büyümesi” tedavisi ya da “saç dökülmesinin önlenmesi” için “Finasteride” ilaçlarını kullandığı kaydedildi.

About admin

Check Also

İBB, Fatih Sultan Mehmet'in portesini 770 bin sterline satın aldı

İBB, Fatih Sultan Mehmet’in portesini 770 bin sterline satın aldı

Londra’da açık artırmaya sunulan Fatih Sultan Mehmet portresi, 770 bin sterline (Yaklaşık 7 milyon TL) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir