İstanbul hava durumu: Meteoroloji'den sarı uyarı geldi
İstanbul hava durumu: Meteoroloji'den sarı uyarı geldi

İstanbul hava durumu: Meteoroloji’den sarı uyarı geldi

İstanbul hava durumu için Meteoroloji’den sarı uyarı geldi. Megaşehir de yarın 09.00 ile 20.00 saatleri arasında kuvvetli yağışın etkli olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 23 Haziran Salı günü için İstanbul ile birlikte Marmara’nın birçok ilinde yerel olarak kuvvetli yağış etkili olması bekleniyor. Meteoroloji yağışın şiddetini sarı alarm vererek duyurdu. Ayrıca Meteoroloji yaptığı uyarısında vatandaşları ve yetkilileri su baskınlarına karşı uyardı.

AKOM’DAN İSTANBUL’A GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK UYARISI

Öte yandan AKOM’da Meteoroloji’nin ardından önümüzdeki 2 gün boyunca İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı AKOM’dan yapılan açıklamadan hafta sonu ile birlikte haftanın ilk gününde etkisini yitiren yağışların bugün akşam saatlerindne itibaren tekrar kent genelinde başlaması ve Çarşamba gününe kadar aralıklarla gök gürültülü sağanak şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Sağanak yağışın 23 Haziran Salı günü sabah saatlerinden itibaren (10:00) il genelinde yer yer kısa süreli ve kuvvetli şekilde etkili olacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda yağış anında kuvvetli rüzgâr da bekleniyor.

About admin

Check Also

İBB, Fatih Sultan Mehmet'in portesini 770 bin sterline satın aldı

İBB, Fatih Sultan Mehmet’in portesini 770 bin sterline satın aldı

Londra’da açık artırmaya sunulan Fatih Sultan Mehmet portresi, 770 bin sterline (Yaklaşık 7 milyon TL) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir