Hüner Coşkuner kimdir neden vefat etti! Son isteği neydi?

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Hüner Coşkuner‘in, ölmeden önceki son vasiyeti yürekleri burktu. Hüner Coşkuner’in ablası, “Bir gün evvel konuştum. Bana pilav yap gel dedi” diye konuştu.

Türk Sanat müziği sanatçısı Hüner Coşkuner’in ablası, sanatçının ölmeden önceki son isteği ve hastalığına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Hüner Coşkuner’in son anlarını paylaşan abla Coşkuner,”Bir gün evvel konuştum. Bana yemek vermiyorlar dedi. Pilav yap bana gel dedi. Hakkını helal et ablam, bana çok baktın dedi. Helalleştik, bize onun hiç yüklüğü olmadı. O hayatımdaki tanıdığım hanımefendinin ta kendisiydi.” dedi.

“Ünlü sanatçının 10 aydır kanserle mücadele ettiğini söyleyen abla Coşkuner, “Hastalığı aniden çıktı. Yeni bir kaset çıkarması için evde stüdyo kurduk. Çekimleri yapıldıktan sonra ağrım var dedi. Hastaneye gittik, safra kesesi ameliyatı oldu fakat kendisine gelemedi. Türkiye’nin en büyük doktorları ameliyatını yaptı, sırtındaki kitleleri aldılar. Hastalığını basından, akrabalarından sakladı. Ancak yarım saat evvel canını teslim etti. Kedileri vardı, bakıma muhtaç yaşlıları, kanser hastaları vardı. Bunlara bakılması vasiyetiydi.” diye konuştu.

Hüner Coşkuner kimdir? Nereli ve hayatı

Türk Sanat Müziği sanatçısı, şarkı sözü yazarı.1 Nisan 1963, İstanbul doğumlu. Altı çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. Lise yıllarında müzikle ilgilenmeye başladı. O yıllarda Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Cemiyeti’ne giderek müzik birikimini oluşturan sanatçı, küçük yaşlarda sahne hayatına atıldı. Zaman içinde repertuarını genişletmek için Melahat Pars, Kamuran Yarkın ve Feriha Tunceli gibi değerli hocalardan ders aldı.

İlk albümü olan “Doğuş”u 1987 yılında Selami Şahin’in müzik yapım şirketi Şahinler Plak etiketiyle piyasaya sürdü. 1989 yılında oldukça ses getiren “Sakın Dönme Geriye” adlı albümünü Çaçan Plak’tan çıkardı. Sonra “Gidiyor”, “Haydi Tut Ellerimi”, “Gidemezsin”, “Sevemem”, “Vurgunum Sana” ve “Gideceksen Gelme” gibi albümlere imza attı. Uzun yıllar Elenor Plak’la çalışan sanatçı bu firmadan 10 adet albüm çıkardı. Sanatçının 2000 yılında piyasaya sürdüğü “Klasikler 2” albümü müzik piyasasında oldukça ses getirdi.

Sanatçı 2013 yılında geçmişten günümüze değerli bestekar ve söz yazarlarının eserlerinden oluşan “Yeşimçam Klasikleri” albümünü çıkardı. Albümde, “Artık Sevmeyeceğim”, “Damarımda Kanımsın”, “Zalimin Zulmü”, “İntizar”, “Bir Garip Yolcu” ve “Senden Vazgeçemem” gibi döneminin birbirinden güçlü şarkıları yer aldı.

Sanatçı, 2015 yılında sözleri ve müziği kendisine ait olan şarkılardan oluşan “Seni Acele Görmem Lazım” adlı maxi single’ını çıkardı. “Seni Acele Görmem Lazım”, “Sen de Yan Benim Gibi Yan”, “Yanına Geliyorum” ve “Rüzgar Gibi Eseceğim” adlı parçaların yer aldığı çalışmanın düzenlemelerinde Onur Özelçağlayan, Barış Coşkuner ve Nurullah Çaçan imzaları yer aldı.

Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Hüner Coşkuner, Lösemili Çocuklar Vakfı başta olmak üzere Bedensel Engelliler, Dünya Şizofrenililer Derneği’nde gönüllü olarak çalıştı. Albüm ve şiir kitabı gelirlerinin bir kısmını bu vakıflara ve derneklere bağışladı. Bu faaliyetler halen sanatçı tarafından devam ettirilmektedir

Albümleri:

Doğuş (1987), Sakın Dönme Geriye (1989), Beni Sevmeni İstiyorum (1990), Gidemezsin (1991), Haydi Tut Ellerimi (1992), Gidiyor (1993), Olamaz (1994), Bir Evcilik Oyunu (1995), Bir Hüner Coşkuner Klasiği (1996), Beni Tek Sen Anlarsın (1997), Ben Ölürüm (1998), İşte Düet Sevemem (Erol Büyükburç ile) (1999), Klasikler 2 (2000), Vurgunum Sana (2002), Geleceksen Gelme Yar (2005), Nerede (2007), Klasikler 3 (2009), Güle Güle Git (2011), Yeşilçam Klasikleri (2013), Seni Acele Görmem Lazım (2015).

About admin

Check Also

Necati Şaşmaz siyasete mi giriyor?

Necati Şaşmaz siyasete mi giriyor?

Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi’nde Polat Alemdar’ı canlandırdığı karakterler tanınırken son dönemde siyasetçilerle çekildiği fotoğraf, akıllara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir