Depresyon nasıl tedavi edilir?

Doktorunuz veya akıl sağlığı uzmanınız depresyonu terapi, ilaç veya ikisinin kombinasyonu ile tedavi edebilir. Doktorunuz veya hemşireniz sizi terapi için bir akıl sağlığı uzmanına yönlendirebilir.

Hafif depresyon formlarına sahip bazı insanlar birkaç aylık tedaviden sonra iyileşir. Orta ila şiddetli depresyonu olan insanlar tedaviye ve antidepresan adı verilen bir ilaca ihtiyaç duyabilirler. Antidepresanlar beyninizdeki bazı kimyasalların seviyelerini değiştirir. Antidepresanların çalışması birkaç hafta sürebilir. Farklı tiplerde antidepresan ilaçlar vardır ve bazıları bazı insanlar için diğerlerinden daha iyi çalışır. Bazı insanlar sadece her iki tedavide de iyileşir – terapi ve antidepresanlar. Bu tedaviler yardımcı olmazsa ne yapabileceğinizi öğrenin .

Depresyona sahip olmak, bazı insanların başa çıkmak için uyuşturucuya veya alkole dönme olasılığını artırabilir. Ancak ilaçlar veya alkol zihinsel sağlık durumunuzu daha da kötüleştirebilir ve antidepresanların çalışma şeklini etkileyebilir.

About admin

Check Also

Belsoğukluğu nedir? Belsoğukluğu belirtileri nelerdir?

Belsoğukluğu bir bir STI bakterilerin neden olduğu Neisseria gonorrhoeae. Kadınlar için özellikle ciddi bir sorundur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir