Canan Kaftancıoğlu'nun cezası onandı
Canan Kaftancıoğlu'nun cezası onandı

Canan Kaftancıoğlu’nun cezası onandı: Avukatından ilk açıklama

İstinaf Mahkemesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ya verilen cezayı onadı. Kaftancıoğlu, beş ayrı suçlamadan toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapse mahkum oldu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 7 yıl önce attığı tweetler nedeniyle aldığı 9 yıl 8 aylık hapis cezası, istinaf mahkemesi tarafından onandı.

Canan Kaftancıoğlu’ya silahlı terör örgütü propagandası yapmak, Kamu görevlisine hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçlamalarıyla İstanbul 37 . Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ceza verilmişti.

37. Ağır Ceza MAhkemesi’nin kararı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından usul ve esas yönünden isabetli bulundu. Yargıtay’a temyiz yolu açık olmak üzere karar verildi.

Kaftancıoğlu’nun avukatı Ergün Özer, yaptığı ilk açıklamada ise şunları söyledi:

“Karar bizim elimize ulaşmadı. Geldiğinde gereğini yapacağız. Yasal süreç devam ediyor. Gereğini yapacağız. Gerekçeli karar tebliğ edildikten sonra temyize gideceğiz. Ben bu kararın Yargıtay’dan bozulacağına inanıyorum. Ordan da bir şey çıkarsa AİHM’e kadar gideriz. Canan Kaftancıoğlu, karara şaşırmadı. Tahmin ettiğimiz bir karardı. Bu bir talimatla yapılan yargılama süreci.”

About admin

Check Also

65 yaş ve üstü için yeni koronavirüs genelgesi!

65 yaş ve üstü için yeni koronavirüs genelgesi!

65 yaş ve üstü için koronavirüs salgınında normalleşme nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir