Bill Gates'ten salgın uyarısı: Çok daha kötüleşecek
Bill Gates'ten salgın uyarısı: Çok daha kötüleşecek

Bill Gates’ten salgın uyarısı: Çok daha kötüleşecek

Microsoft’un kurucusu ve salgınla ilgili araştırmalara yaptığı bağışlarla bilinen Bill Gates, salgının sonbaharda daha da kötüleşeceği uyarısında bulundu.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, ülkesi ABD’nin koronavirüs salgınıyla mücadele yönetimini sert şekilde eleştirdi. Gates, “Maalesef davranışlarımız ve virüs temas takibimiz iyi olmadığı için vaka sayıları hızla artıyor ve bu utanç verici” dedi.

CNN’de yer alan habere göre Gates, “Maalesef davranışlarımız ve virüs temas takibimiz iyi olmadığı için vaka sayıları hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Ve bu utanç verici. Salgına karşı verdiğimiz tepki bende hayal kırıklığı oluşturdu” diye konuştu.

Ünlü iş adamı, salgının beklediğinden daha ‘karamsar’ bir tabloda ilerlediğini dile getirdi.

Gates, insanların kendilerini karantinaya alma ve maske takma gibi güvenlik önlemlerini uygulama konusunda kararsız olduklarını söyledi.

Bill Gates, ülkesinde bazı insanların olaya muhafazakar bir pencereden baktığını, bazılarının ise görmezden geldiğini belirtti. Gates, “Eyaletler karantina tedbirlerini gevşetmeye başladıkça, insanlar evde kalmak ve maske takmak konusunda daha az istekli oluyor. Koronavirüsünü kapmamış ya da virüs bulaşan birini tanımamış insanlar, durumun ciddiyetini anlamıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Gates, “Şu anda yaz aylarını yaşıyoruz ve bundan faydalanıyoruz. Sonbaharda salgın çok daha kötüleşecek. Bu yüzden davranışlarımızda bu kadar gevşek davranmamak için birçok neden var” ifadelerini kullandı.

About admin

Check Also

65 yaş ve üstü için yeni koronavirüs genelgesi!

65 yaş ve üstü için yeni koronavirüs genelgesi!

65 yaş ve üstü için koronavirüs salgınında normalleşme nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir