Belsoğukluğu nasıl tedavi edilir? Nasıl teşhis edilir?

Doktorunuz veya hemşireniz gonore tedavisi için size antibiyotik verecektir. Antibiyotikler genellikle yuttuğunuz bir haptır.

Antibiyotikler belsoğukluğu tedavi edebilse de, vücudunuza kalıcı bir hasar veremezler. Bu nedenle, test yaptırmak ve antibiyotikleri mümkün olan en kısa sürede almak önemlidir.

Antibiyotiklerin çalışması için, semptomlar ortadan kalksa bile doktorunuzun size verdiği tüm antibiyotikleri bitirmelisiniz. Belsoğukluğu için antibiyotiklerinizi kimseyle paylaşmayın. Semptomlar tedaviden sonra kaybolmazsa, doktorunuza veya hemşirenize başvurun. Belsoğukluğu olan biriyle seks yaparsanız tekrar belsoğukluğu almak mümkündür.

Belsoğukluğu nasıl teşhis edilir?

Bir doktorun veya hemşirenin belsoğukluğunu test etmesinin iki yolu vardır:

Bir idrar testi. Bu en yaygın olanıdır. Bir bardağa idrar yaparsınız (işemek). Daha sonra idrarınız gonore için test edilir.
Bir sürüntü testi. Doktorunuz veya hemşireniz enfekte olmuş bir yerden (serviks, rektum veya boğaz) sıvı bir örnek almak için pamuklu çubuk kullanır. Daha sonra sıvı gonore için test edilir.
Bir Pap testi olan değil belsoğukluğu tespit etmek için kullandı.

 

About admin

Check Also

Depresyon nasıl tedavi edilir?

Doktorunuz veya akıl sağlığı uzmanınız depresyonu terapi, ilaç veya ikisinin kombinasyonu ile tedavi edebilir. Doktorunuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir