Altın fiyatları yükselecek mi? Altın alacaklar dikkat
Altın fiyatları yükselecek mi? Altın alacaklar dikkat

Altın fiyatları yükselecek mi? Altın alacaklar dikkat

Altın fiyatları tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs salgının tekrardan vaka sayılarında yükselişe geçmesi nedeniyle piyasalarda yaşanan endişelerle yükselişe geçti.

Yatırımcılar rotasını güvenli liman alımlarına çevirirken altın alımları da arttı. Gram altın bugün 389.10 TL civarından işlem görüyor. Amerika’lı yatırım bankası Morgan Stanley’den dikkat çeken altın değerlendirmesi geldi.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

Morgan Stanley’nin altın fiyatları ile ilgili paylaştığı notunda güvenli liman olarak görülen altının destekleyici finansal koşulların etkisiyle 2020’nin 2. yarısında ve 2021’in ilk yarısında yükseleceği belirtildi.

Altın fiyatlarının dünyadaki Merkez Bankalarının yeni faiz artırımları döngüsü beklentileriyle tetikleyeceği düzeltme nedeniyle Morgan Stanley destekleyici finansal koşulların etkisiyle bu yılın ikinci yarısı ve 2021’in ilk yarısı boyunca yükseleceğini açıkladı.

Aralarında emtia stratejisti Susan Bates’in de bulunduğu analistlerin 22 Haziran notunda, altın fiyatının koronavirüs salgınından kaynaklı belirsizlik, güçlü küresel maliye politikaları desteği, negatif faizler ve zayıflayan ABD Doları’ndan destek bulduğu belirtildi.

ONS ALTIN FİYATI 1,730 DOLARI GÖRECEK

Notta, “Bunlar destek sağlamasına karşın özellikle rekor seviyedeki ETF ve net uzun piyasa pozisyonlanması dikkate alındığında daha fazla yukarı yönlü sürdürülebilir bir hareket için hızlandırıcı olmayabilirler. Bu nedenle destekleyici finansal koşullara zayıf hisse piyasaları ve güçlü gerçek talebin eşlik etmesi gerekiyor.” dedi.

Morgan Stanley altın fiyatlarının 2020’nin ikinci yarısında ons başına 1,730 dolar olmasını bekliyor.

About admin

Check Also

İkinci el araç alacaklar dikkat! Fiyatlar için önemli uyarı

İkinci el araç alacaklar dikkat! Fiyatlar için önemli uyarı

İkinci el araç alacaklara fiyatlar ile ilgili OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Şahsuvaroğlu’ndan önemli bir uyarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir