65 yaş ve üstü için yeni koronavirüs genelgesi!
65 yaş ve üstü için yeni koronavirüs genelgesi!

65 yaş ve üstü için yeni koronavirüs genelgesi!

65 yaş ve üstü için koronavirüs salgınında normalleşme nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine genelge gönderdildi. Genelgeye göre 65 yaş ve üzerindekiler, izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat yapabilecek.

Koronavirüs salgını nedeniyle daha önce sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üstü için bu kez İçişleri Bakanlığı tatil genelgesi yayınladı. 81 il valiliğine gönderilen genelgeye göre 65 yaş ve üzerindekiler, izin belgesi alarak turizm amaçlı farklı illere gidebilecek.

Üç yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar, immün yetmezliği bulunanlar ve diyaliz hastaları ise seyahat izin belgesine başvuramayacak.

Genelgede yer alan ifadeler şöyle:

“65 yaş ve üzerindekilerin ‘Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi’ için sağlık kuruluşuna, valilik veya kaymakamlığa gitmesine gerek olmayacak.

Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi için ‘Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı’ndan ya da e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek.

65 yaş ve üzeri kişiler, kendileriyle aynı durumdaki birinci derece yakınlarını da kapsayacak şekilde en fazla altı kişi için izin belgesine başvurabilecek.

65 yaş ve üzerindekiler, ‘Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi’ni, otobüs, uçak, tren ve özel araçlarla yapılacak yolculuklarda kullanabilecek.

Üç yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar, immün yetmezliği bulunanlar ve diyaliz hastaları seyahat izin belgesine başvuramayacak.”

About admin

Check Also

İBB, Fatih Sultan Mehmet'in portesini 770 bin sterline satın aldı

İBB, Fatih Sultan Mehmet’in portesini 770 bin sterline satın aldı

Londra’da açık artırmaya sunulan Fatih Sultan Mehmet portresi, 770 bin sterline (Yaklaşık 7 milyon TL) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir